Dobry i skuteczny urząd skarbowy

Dobry i skuteczny urząd skarbowy

Dobry i skuteczny urząd skarbowy

Wielu z nas wie, że załatwianie jakichkolwiek spraw w Polskim urzędzie niekiedy jest nie możliwe. I nie wynika to z systemu, który u nas panuje, ale przede wszystkim z sytuacji oraz podejścia urzędników do ludzi. Urzędnicy z góry zakładają, że jak wykryją jakieś nieprawidłowości to już musi zachodzić sprawa matactwa czy też od razu człowiek chce oszukać urząd skarbowy. A przecież każdy popełnia błędy, bo nikt nie jest idealny a przecież czasami nieczytelna data lub jakaś inna głupota jak na przykład źle opisany wykonywany wcześniej przelew albo też jeszcze większe zamieszanie jak jest dwóch takich samych ludzi, na przykład dwóch Jacków Balcerzaków na tej samej ulicy.
To z pewnością wystarczy dla Polskiego urzędu a przeważnie dla urzędu skarbowego do spowodowania niezłego zamieszania oraz do zakucia w kajdany nieprawidłowych ludzi.

A przecież nie o tym chyba chodzi w Polskim prawie, aby urzędnicy tak podchodzili do człowieka?

Najbardziej irytuje mnie to, gdy, źle wpisze datę lub popełnię jakiś błąd, który jest do poprawienia a pani w okienku każe mi wypełnić jeszcze raz cały dokument, w którym wystarczy poprawić tylko kropkę albo dwójkę zamienić na ósemkę. Żenada. Mam na to sposób, a zasadzie specjalnie dla was utworzyłem poradnik, w którym urzędnicy nie będą się was czepiać.
Aby mieć dosłowny spokój w tych sprawach to warto abyśmy my, podatnicy, zwłaszcza, jeżeli prowadzimy jakąś nawet najmniejszą działalność gospodarczą, sprawdzali okresowo, czyli na przykład raz na pół czy raz do roku, czy nie powstały u nas jakiekolwiek zaległości, które mogą wywołać u urzędnika skarbowego zakłopotanie i domaganie się o zwrócenie właśnie takiej wydłużonej zaległości z procentami na rzecz państwa.
Oczywiście zdaję sobie z wszystkiego sprawę i sam wiem po moim życiu oraz użeraniu się z urzędnikami, że łatwiej jest to mi powiedzieć niż zrobić i żyć w zgodzie z tymi ludźmi. Jednak kilka tygodni temu odwiedził mnie taki urzędnik, ponieważ miałem zaległy mandat do spłaty, oczywiście, o czym pierwsze pomyślałem to o tym, że na pewno zaraz mnie zamkną albo wystawią jakieś kolosalne odsetki, dla których będę musiał sprzedać auto, wyposażenie rolne czy nawet dom.
Nic z tych rzeczy! Urzędnik ten okazał się być równym gościem i pozwolił mi na spłacenie zaległości w wyznaczonym przez nas terminie. Od razu mnie to zszokowało, ponieważ nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.

Urząd skarbowy Pruszków okazał się być pracodawcą tego oto pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *