Podział spadku – adwokat pomoże

adwokat pomoże ?

Większość ludzi lub rodziny mają w życiu do czynienia ze spadkami i testamentami. Biorąc pod uwagę przepisy prawa, każdy z nas potencjalnie może być spadkobiercą. Podział spadku może być przeprowadzony w sądzie lub na podstawie zawarcia umowy z pozostałymi spadkobiercami. Gdy któryś ze spadkobierców nie chce się zgodzić na podział lub gdy nie ma zgody, co do metody jego działu, wtedy pozostaje droga postępowania w sądzie. Zazwyczaj po zmarłej osobie dziedziczy kilka osób. Spadkobiercy w takim przypadku są współwłaścicielami wszystkiego, co wchodzi w skład spadku. Mamy wtedy do czynienia do wspólności posiadania. Niejednokrotnie taka sytuacja prowadzi do konfliktu, zwłaszcza, gdy posiadanie kilku osób dotyczy nieruchomości czy samochodu. Tylko w drodze podziału spadku, taka wspólność może być zniesiona, a zacząć może ją każdy z poszczególnych spadkobierców.

Niezbędna osoba, która pomoże to przeprowadzić jest adwokat Warszawa. Najbardziej popularny podział spadku, określany jest fizycznym. To podział konkretnych przedmiotów, które wchodzą w skład spadkowy. Jeżeli przedmioty nie są równej wartości, dopłaty są wyrównywane. Drugi sposób to przyznanie jednemu spadkobiercy przedmiotu całości, natomiast reszta otrzymuje od tej osoby spłatę, czyli potocznie mówiąc ekwiwalent. Jeżeli sprawa ma miejsce w sądzie i są ustalone spłaty lub dopłaty, sąd określa również daty lub terminy ich uiszczenia, a także wysokość i termin ewentualnych odsetek. Wysokości spłat lub dopłat mogą zostać rozłożone przez sąd na raty, aczkolwiek terminy zapłaty poszczególnych rat nie mogą jednak łącznie przekroczyć 10 lat.

Podział spadku nie jest czasami trudny, wymaga dużo analiz i porozumień między spadkobiercami. Osoby, które znajdują się w sytuacji spadkowej powinny udać się do kancelarii adwokackiej. Tylko pomoc specjalisty gwarantuje, że sprawy spadkowe będą przeprowadzone w odpowiedni sposób. Skierowanie się do prawnika, jakim jest adwokat będzie najlepszym rozwiązaniem. To on pomoże rozwiązać wszystkie problemy. Nawet najbardziej skomplikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *